Top

Valtra A4

Yenilenen A serisi ile daha fazla çalışmanıza gerek yok çünkü daha akıllı çalışacaksınız. Modüler tasarımı ile her şart ve koşulda yüksek performansı ile işinizin ehli olacak. Valtra A4 serisi 100 - 130 hp arasında 4 model ile ülkemize gelecek olup 60 yılı aşkın süredir Valtra motoru olan uzun ömürlü Agco Power "SISU" Stage 4 motorları ile Türk çiftçisinin hizmetine sunulmuştur. Stage 4 motorlar bakım gerektirmeyen SCR (seçici katalitik indirgeme) sistemi sayesinde bakım giderlerinizi minimum seviyelerde tutar.
Valtra A4
Valtra A4Valtra A4Valtra A4Valtra A4Valtra A4Valtra A4

Agco Power Motor
Valtra A4 serileri güvenilirlik, dayanıklılık ve yakıt ekonomisi açısından dünyada ün yapmış Agco Power motorları ile gücüne güç katmaktadır. Geniş devir bandında sunulan yüksek tork ve performans ile her zaman üst seviyelerde hizmet sunar.

Stage 4 / Tier 4F
Yeni nesil motorlar ile gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakabilmek hedeflenmiştir. Bakım gerektirmeyen SCR (seçici katalitik indirgeme) ve DOC (Dizel oksidasyon katalizörü) kompakt dizaynı sayesinde kabin altına yerleştirilmiştir. Bu sayede ne görünüm ne de görüş açısı üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Uzun Ömürlü ve Sağlam Motor
Ünü dünyaca kabul görmüş ortadan destekli gömlek ile motor çalışma saatleri yeni rekorlar kırmaya devam ediyor. Entegre volan ve zaman dişli kutuları tasarımları ile daha az yer kaplayan kompakt yapı. Ayrıca krank mili krom alaşımlı özel çelikten dövülmüş rulman ve sızdırmazlık yüzeylerinde indüksiyon sertleştirilmesi yapılmıştır.

Yeni 12 ileri ve 12 geri Şanzıman
Modern güç, etkin ve kullanıcı dostu 12 ileri 12 geri şanzıman, kullanımda mükemmel verimlilik ve mükemmel his sağlar. Valtranın el freni entegresi ile gelenekselleşmiş PowerShuttle ileri-geri ünitesi sayesinde sıra başı ve sonu gibi çok manevra gerektiren uygulamalarda debriyaj pedalını kullanmanıza gerek kalmaz. PowerShuttle ünitesinin otomatik çekiş özelliği sayesinde traktörünüzü sadece fren ve gaza basarak ta kullanabilirsiniz. Bu özellik size otomatik şanzıman hissini yaşatacak.

Kolay Kullanım
6 ana, 2 buçuk ve opsiyon olarak sunulan süper sürüngen vitesleri ile kolay kullanım ve alternatif hızlar sunar. Ava vites üzerinde bulunan el debriyajı düğmeisi ile ayak debriyajına gerek kalmadan vites değişimi yapabilirsiniz. Ayrıca debriyaj kavramasının yumuşaklığını farklı koşullara göre ayarlanabilmesine olanak veren farklı bir düğme sayesinde genel alışkanlığınıza göre debriyaj ayarı yapmanız mümkün.

PTO
İşinize uygun ideal güç çıkışını seçebileceğeniz 3 hıza kadar sunulan PTO hız seçenekleri. Elektronik olarak seçeceğiniz uygun PTO hızını sadece bir düğme yardımı ile çalıştırıp durdurabilirsiniz. Uzun gün çalışmalarında ergonomik kullanımı sayesinde sadece işinize odaklanmak için enerji harcarsınız. Ayrıca gösterge panelinden de ekipmanınızı kaç devir ile kullandığınızı takip edebilirsiniz.

Arka ve Ön Aks
Her bir tarafta bulunan 4 fren diski ile güvenliğiniz kontrol altında. Elektro hidrolik olarak düğme ile kontrol edilen diferansiyel kilidi aynı anda ön aksın diferansiyelini de kilitleyerek ideal çekiş performansı sunar. Frenlere basıldığında otomatik olarak devreden çıkan diferansiyel kilidi traktörünüzün aktarma organlarını koruyarak uzun yıllar sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlar.

Gösterge Paneli
Yarı dijital ve yarı analog gösterge yapısına sahip temel gösterge paneli ile çalışma saati, motor devir göstergesi, hız, PTO hızı, AdBlue seviyesi ve hata kodları gibi bir çok uyarı ve işaretler size sunuluyor.

Yardımcı Hidrolikler
3 Set 6 çıkışa kadar sunulan valf grubu ile hidrolik tahriki ile çalışan ekipmanlar için kolay kullanım sunar. Çift etkili, yüzdürme, kilitleme gibi valf özellikleri ile fonksiyonelliği arttırılmış kullanım sunar.

Hidrolik Kontroller
Arka üç nokta askı sistemi elektro hidrolik olarak düğmeler yardımı ile kontrol edilmektedir. Bu sayede hidrolik ayarlarınızı daha hassas bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. BOSCH komponentleri ile tasarlanmış hidrolik indirme hızı, kaldırma yüksekliği, hassasiyet ayarı, sürüş denge kontrolü ve oto lift gibi özelliklerin standart olarak sunulduğu A4 serileri ile çalışma esnasında ekipman kontrolü oldukça kolay.

Üç Nokta Askı Sistemi
5200 kilograma kadar kaldırma kapastesine sahip üç nokta askı sistemi aynı zamanda kanca tip alt kollar ve teleskopik yan gergi kolları ile her türlü ekipman kullanımına olanak sağlar.

Çeki Sistemi
Güçlü yapıya sahip ayarlı ve sabit zirai çeki sistemleri ile hiç bir çeki işleminizde gözünüz arkada kalmayacak. Ayarlı çeki ile farklı yükseklik gerektiren römork vb kullanımına olanak sağlar.

Kabin
Geniş kapı girişleri, iki kapılı, 6 sütunlu, yüksek kaliteli karkas yapısı ve ödüllü Valtra dizaynı ile size has ofis ortamı sunar. İdeal kabin çalışma lambaları ile işinizin yoğunluğuna göre gece gündüz demeden çalışma ortamı sunar.

Görüş Açısı
Ödüllü Valtra tasarımına sahip kabin yapısı mükemmel görüş alanı sunmaktadır. Gerek önde gerekse arkada kullanılan ekipmanların kontrolü, bağlanması ve sökülmesi gibi fonksiyonları yapmak şimdi hiç olmadığı kadar kolay.

Ergonomik Kumandalar
Sürücü dikkatini tamemen işe vermesine olanak tanıyan kumanda kolları ve düğme yerleşimi ile gün sonunda daha az yorulma ile daha verimli iş çıktısı elde etme.

Ölçüsel Özellikler
İdeal ön ve arka flanş mesafeleri ile her türlü işe uygun iz genişliği ayarı yapabilmenize olanak sunar. İdeal ağırlık dağılımı sayesinde azami çekiş gücü elde eder ve bu sayede performanstan ödün vermezsiniz.