Top

Valtra N4

2016 yılının tasarım ödülü ve yılın makinası ödülünü alan Valtra N4 dünya standartlarını sizlere sunuyor. Stage4 özellikli Agco Power motoru sektörde gelinen son noktadır. Düşük bakım giderleri sayesinde SCR sistemi bizlere hem ekonomik hem de çevreci bir motor sunuyor. Dört farklı şanzıman yapısı sayesinde kullanımınıza en uygun şanzımanı içinize sinerek seçebileceksiniz.

“Eko Power” ve “Boost” özellikleri sayesinde traktörünüzün zorlanma durumuna göre ekstra güç artışı sağlar ve en zorlu işleri bile zorlanmadan gerçekleştirirsiniz.

Valtra N4
Valtra N4Valtra N4Valtra N4Valtra N4Valtra N4Valtra N4Valtra N4Valtra N4Valtra N4

Stage 4 /Tier 4F Motor
Valtra N4 traktörlerinde Egzoz emisyon değerlerini düşürmek adına geliştirilen son teknoloji Agco Power Stage4 SCR sistemli motorlar kullanılmaktadır. Motor üzerinde kullanılan elektronik kontrollü turbo ile düşük devirlerde dahi yüksek tork elde edilir. Gelirştirilmiş commonrail sistemi sayesinde 2000 bar basınca ulaşan yakıt, ideal yanma ile yakıt tasarrufu sağlar.

Büyüleyici Güç
Valtra N serisinin motor perfromansına şaşıracak, düşük yakıt tükketimine hayran kalacaksınız. Motor devir hızını düşürerek, yakıt tüketimini ve gürültüyü azaltan düşük rolenti hızı, Valtra’nın size sunduğu özgün özelliklerden yanlızca biri. Motorun ömrünü uzatan normal motorlardan daha düşük olan ortalama piston hızı, traktörünüzün verimliliğini artırır.

LOW IDLE ( Düşük Rolanti )
Maksimum tork ve güç gerektiren uygulamalarda düşük rolanti hızı ile üstün ve benzersiz performans, düşük yakıt tüketim kombinasyonu birleşti. Zorlu işlerde gösterdiği performans sizi Valtra sahibi olmaya davet ediyor. Normal motorlara göre % 20 daha düşük olan ortalama piston hızı motordan maksimum verim elde edilmesini sağlarken,ıslak silindir gömlekleri kullanım ömrünü uzatır.

Yakıtı Verimli Kullanan SCR teknolojili Stage4 Çevreci Motor
Yılların tecrübesinin başarılı bir tasarımla harmanlaması sonucu oluşan 2000 bar basınca kadar ulaşabilen Common rail motorlar, yakıtı verimli kullanarak, daha az yakıtla daha yüksek performans sunar. Commom Rail motorlar, zorlu hava ve çalışma koşullarında performansından taviz vermeden çalışır ve düşük devirlerde yüksek torkla ulaşır. Valtranın sahip olduğu Common Rail motorlar zorlu işlerle başa çıkma gücünün yeni simgesi.

Eco Power
EcoPower modu, motorun çalışma hızını düşürerek, daha yüksek motor performansını düşük yakıt tüketimi ile bütünleştiriyor. Çalışma koşullarına göre verimliliğinizi arttırmak için Eco mod özelliklerini kullanın. Eco mod sadece N114E ve N154E modelinde kullanılmaktadır.

Transport Boost (Yol Vitesinde Güç Artışı) ve Sigma Power (Kuyruk Mili Güç Artışı)

PowerShift Modellerde:
Transport Boost: C ve D vitesleri seçili iken devreye girer
Sigma Power: Kuyruk mili üzerindeki sensörler vasıtası ile ölçülen burulma değerlerine göre devreye girer
CVT Modellerde:
Transport Boost: C ve D vitesleri seçili iken devreye girer, hızın en az toplam hızın %25’i kadar olması gerekmektedir. (C’de iken min. 5,5 km/h, D’de iken min. 10 km/h)
Sigma Power: Kuyruk mili üzerindeki sensörler vasıtası ile ölçülen burulma değerlerine göre devreye girer
N4 Serilerinde Güç Artışı ile ilave 10 Hp güç artışı sağlanmaktadır

Geniş Yakıt Tankı ve Bakımı Kolay Filitre
265 lt yakıt ve 45 lt AdBlue tankı, kesintisiz çalışma imkanı sunarken, ergonomik yapısı sayesinde kolay dolum yapabilirsiniz. Stage 4 özellikli motorlar, üstün performansı ile daha güçlü daha çevreci. Hızlı ve kolay bakım yapılabilen kuru tip hava filtresi ile motorunuz tozlu ortamlarda bile maksimum performansla çalışır.

Geniş Vites Seçenekleri İle İşinize Uygun Hızlar
Valtra N serisi otomatik ve yarı otomatik sürüş seçenekleri ile uzun ve zorlu çalışma koşullarını zevkli hale getirir, sürücüye benzersiz konfor sunar. Uzun ve zorlu çalışmalar Valtra N serisinin otomatik ve yarı otomatik vites seçeneği ile daha kolay ve daha zevkli. Tercihini klasik sürüş zevkini yaşamaktan yana kullananlar için ise manuel kullanım mevcuttur.

HiTech5
A-B-C-D Alan Seçiminin yanı sıra 5 kademe PowerShift bulunmaktadır. Açık Merkezli (Open Center) Hidrolik sisteme sahip, yani hidrolik yağ ile şanzıman yağı ortak. Damper Valf çıkışları mekanik olarak kontrol edilmektedir.

Active
A-B-C-D Alan seçiminin yanı sıra 5 kademe PowerShift bulunmaktadır. Kapalı Merkezli (Close Center) Hidrolik sisteme sahip, yani hidrolik yağ ile şanzıman yağı birbirine karışmıyor. Damper Valf çıkışları mekanik olarak kontrol edilmektedir.

Versu
A-B-C-D Alan seçiminin yanı sıra 5 kademe PowerShift bulunmaktadır. Kapalı Merkezli (Close Center) Hidrolik sisteme sahip, yani hidrolik yağ ile şanzıman yağı birbirine karışmıyor. Damper Valf çıkışları elektronik olarak kontrol edilmektedir. Yeni SmartTouch kolçak ve dokunmatik ekran ile adeta tabletiniz ile traktörünüzü kullanıyormuşsunuz hissi sizi saracak.

Direct
CVT şanzıman yapısı ile pürüssüz bir şekilde vites geçişi sağlar. Kapalı Merkezli (Close Center) Hidrolik sisteme sahip, yani hidrolik yağ ile şanzıman yağı birbirine karışmıyor. Damper Valf çıkışları elektronik olarak kontrol edilmektedir. Versu ve Direct modellerde uygulanan SmartTouch kolçak ve dokunmatik ekran ile tüm kontroller hiç olmadığı kadar kolay ve ulaşılabilir.

Hızlı ve Pratik Vites Değişimi Sunan Power Shuttle
El freni entegrasyonu ile Sektördeki en kullanışlı Shuttle. Power Shuttle sistemi direksiyonun yanına yerleştirilmiştir, kullanımı kolay ve ergonomiktir. Nakliye çalışmaları ve zorlu arazi koşullarında traktörün ileri ve geri yönde hareketini kolaylaştıran Power Shuttle pratiklik sağlar ve keyifli bir sürüş sunar.

Power ve Eko Modu
CVT şanzımana özel olan bu özellik sayesinde traktörü bir nevi spor moda almış gibi olursunuz. İmleci sola sürüklediğinizde Power moduna, tersi yönde sürüklediğinizde ise Ekonomi moduna almış oluyorsunuz. Power modunda traktör daha agrasif hareket edip yüksek devirlerde vites değiştirirken Ekonomi modunda traktör daha tembel hareket ederek düşük devirler vites değiştiriyor. Power modu ile güç elde ederken Ekonomi modu ile yakıt tasarrufu sağlamış olursunuz.

Otomatik Kavrama
Traktörü sadece frene ve gaza basarak kullanabilme imkanı sunar. Fren bırakıldıktan sonra gaz pedalı ile motor devri 1000 d/d üzerine çıkarılana kadar traktör hareket etmez. 1000 d/d üzerine çıkıldığında traktör hareket etmeye başlar. Durmak için debriyaj pedalına basmaya gerek yoktur, sadece gaz pedalı bırakılıp fren pedalına basılması yeterlidir. N4 modellerinde Standart.

Üstün Güvenlik
Çok diskli ve yağlı hidrolik fren mükemmel frenleme sağlarken, güvenli sürüş sunar. Fren sisteminde bulunan iki pedalı birleştirerek, fren olarak kullanabileceğiniz gibi, ayrı ayrı kullanarak yönlendirme fonksiyonundan yararlanabilirsiniz.

Dirferansiyel Kilidi
Diferansiyel kilidi elektro hidrolik olarak kontrol edilir ve ön tekerleklerin fren performansını arttırarak maksimum direksiyon hâkimiyeti ve daha güvenli sürüş sağlar.

Çalışmalarınıza Yardımcı Üç Hızlı Kuyruk Mili
Farklı tarım uygulamalarınız için alternatif sunan Valtra N serisinde 540 ve 1000 dev/dak PTO hızları standart olarak bulunlmaktadır. Opsiyonel olarak üç hızlı PTO’ da sunulmaktadır. Daha az güç gerektiren işlerinizde daha az yakıt tüketen 540E(750) PTO hızı opsiyonel olarak sunulmaktadır. PTO fonksiyonunu tek bir düğme ile devreye alıp çıkartırken, devir hızlarınızı elektronik olarak basit bir şekilde tek bir düğme yardımı ile seçebiliyorsunuz.

Ağır Çalışmaların Başarılı Yardımcısı
Yüksek kaldırma gücüne sahip Valtra N serileri tüm ekipmanlarınızla rahatla çalışarak size gerçek gücünü hissettirecek. Ekstra montaj delikleri sayesinde kaldırma kapasitesini arttırılmıştır. Yardımcı silindirler, traktörün kaldırma kapasitesini maksimum seviyeye çıkararak ileri teknolojiye sahip ekipmanlarla zorlanmadan çalışma fırsatı sunuyor.

Ön Üç Nokta Askı Sistemi ve PTO
Tamamen entegre tasarıma sahip ön üç nokta askı sistemi ve PTO ile kombine çalışmalarınızı gerçekleştirebileceksiniz.

Ekipmanı Pratik ve Verimli Kullanmanın Yolu
Çalışmanıza en uygun derinlik ayarı ile ekipmanınızı istediğiniz derinlikte ve hassasiyet ayarı ile toprağınızın yapısına en uygun hassasiyetle kullanır, maksimum verim elde edersiniz. İndirme - kaldırma ayarı yüksek hassasiyetle çalışarak ekipman değişikliğini daha kolay ve rahat hale getirir. Hidrolik ayarlarını traktöre binmeden, çamurluk üzerinde bulunan kontrol düğmeleri ile kolayca değiştirerek zamandan tasarruf edersiniz.

Daha Güçlü Ekipmanlar İçin
Kullanıcı ihtiyaçlarına uygun Valf setleri ile donanımlı ekipmanlarla çalışma avantajı sunar.

Sağlam Çeki Sistemi
Valtra N serisi tarla ve yolda sorunsuz çekiş yapabileceğiniz, dayanıklı çeki sistemine sahiptir. Valtra N serisinin ayarlı sharmuller opsiyonu ile de rampalarda ve eğimli yol-arazilerinde sürüş ve uygulamalar artık daha güvenli.

Led Lambalar
Standart olarak sunulan Led arka lambalar ile şıklık bir adım öne taşınıyor. Led lambaların titreşime dayanımı ve normal lambalara göre çok daha uzun ömürlü olmaları ayrıca aydınlatmadaki üstünlükleri sayesinde hem ekonomiklik sağlıyor hem de gece de gündüzmüş gibi çalışma imkanı sunuyor.

TwinTrac
Geri sürüş sistemi sayesinde Silaj ve Ot biçme gibi işlemlerinizi en etkin şekilde gerçekleştirirsiniz. Entegre olarak kabinin arkasında yer alan debriyaj, fren, gaz pedalları ve 180 derece geriye dönebilen kolçaklı koltuk sayesinde hem kolay bir kullanım sunar hem de traktörün arkasındaki alanı hakim bir şekilde görebilmenize olanak tanır.

Ön Aks Süspansiyonu
Ön Aks Süspansiyon sistemi, eğimli arazi ve engebeli yol şartlarında Traktörün titreşimini azaltmanın yanı sıra çekiş performansını ve sürüş konforunuzu bir üst seviyeye taşır.

Autocomfort Kabin Süspansiyonu
Opsiyonel olarak sunulan körüklere sahip havalı kabin süspansiyonu size pürüzsüz bir kullanım sunuyor. Ergonomikliği ön planda tutan tasarımı sayesinde yorgunluk hissiniz asgariye indiriliyor.

Geri Görüş Kamerası
Geri görüş seti sayesinde gözünüz arkada kalmasın! Geri vitese taktığınız anda otomatik olarak açılan kamera ile ekipman kontrolünü çok daha ergonomik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Eğer dilerseniz kameranın sürekli açık kalmasını da sağlaya bilirsiniz.

Auto Guide
Uydu destekli dümenleme sistemi sayesinde yapılan işçiliklerde hata payını asgari düzeye indirmiş olursunuz. Örneğin ilaçlama yaparken gerçekleşen bindirmeleri ve ya ilaçlanmadan kalan alanları Uydu destekli dümenleme sistemi sayesinde 2cm hata payına kadar düşürebilirsiniz. Büyük arazilerde israf edilen ilaç ve ürün kayıpları çok büyük değerlere ulaşmaktadır.

Bagaj
Artık traktörünüzün de bir bagajı var. Kilitlenebilir bagaj kısmında hem ekstra malzemelerinizi koyabileceğiniz bir alan hem de takım kutusu, akü, sigorta kutusu ve emniyet reflektörü bir arada.

270 Derece Silecek Açısı
270 Derece süpürme açısına sahip ön cam sileceği ciziyi dahi görebileceğiniz mükemmel bir görüş açısı sağlar.

Buz Dolabı
Klimadan bağımsız olarak ayrı bir düğme ile çalıştırılabilen soğutucu sayesinde hem içecek ve yiyeceklerinizi soğuk olarak muhafaza edebilecek hem de klimanın yarattığı güç kayıpları ve yakıt tüketiminin önüne geçmiş olacaksınız. Kolay sökülebilme özelliği ile de temizlenmesi oldukça rahat.

Fallow Me Home
Bana eşlik et özelliği sayesinde traktörünüzü garajınıza park edip kapılarınızı kilitledikten sonra traktörünüzün lambaları bir süre daha yanmaya devam ederek size karanlıkta eşlik eder.

ASR
ASR sistemi yani patinaj önleme siztemi traktörün üzerinde bulunan radar sayesinde traktörünüzün ilerleme hızını ölçer ve lastik hızı ile mukayese ederek traktörünüzün patinaj değerini hesaplar. Ve patinaj oranına göre PowerShift değişimi, diferansiyel kilidi, 4WD aktif etme gibi işlemleri sizin yerine kendisi gerçekleştirir. Dilediğiniz zaman kullanıcı terminalinden ASR sistemini açık/kapalı konuma alabilirsiniz. Ayrıca 5 mod seçeneklerinden size uygun olanı seçebilirsiniz (1: buzlu ortam, 5: Çok sert toprak)

Hill-Hold
Hill-Hold yani yokuş kalkış desteği en büyük yardımcınız olacak. Dik rampalarda bile dur kalk yapmak korkulu rüyanız olmaktan çıkıyor. Devreye almak için ise tek yapmanız gereken fren pedalına basıp traktörü durdurduktan sonra Power Shuttle kolunu el freni moduna almak ve ardından tekrar ileri moda geçirmek. Artık freni bıraksanız da traktörünüz geriye kaçmayacak. Üstelik süre sınırlaması olmadan, ta ki siz gaz pedalına basana kadar traktörünüz hareketsiz bir şekilde bekler.

Maksimum Görüş Açısı Maksimum Konfor
Geniş ve rahat ayarlanabilir sürücü koltuğu engebeli arazi ve zorlu yol şartlarında çalışma süreniz uzasa bile konforlu bir sürüş sunarak, çalışmaları keyfe dönüştürüyor. Valtra N serisinin geniş kabini tasarlanırken yolcularda unutulmamış, şık, konforlu ve katlanabilen yolcu koltuğu sürücü koltuğunun hemen yanına yerleştirilmiştir.Tek parçadan oluşan geniş cam kapı ve mükemmel şekilde konumlandırılan sürücü koltuğu geniş görüş açısı sunar ve hakimiyeti kolaylaştırır. Valtra T serisinde standart olarak sunulan klima, kabin içi sıcaklığını, istediğiniz dereceye ayarlayarak, çalışma koşullarınızı iyileştiriyor. Cam Sunroof Opsiyonu ile lüks ihtiyaçlarınıza da cevap veriyor.

Hakimiyeti Kolaylaştıran Kumanda Kolları ve Gösterge Paneli
Son teknoloji ile donatılan Valtra N serisi, sürücünün konforu düşünülerek dizayn edilmiş geniş kabin içi alana sahiptir. Ergonomik şekilde tasarlanan kontrol düğmeleri tarım ve nakliye işlemlerinizi gerçekleştirmede kolaylık sağlar. Tüm fonksiyonlarını kolayca kontrol edebileceğiniz, kullanımı kolay ve çok fonsiyonlu gösterge paneli ile traktöre hakim olacaksınız. Tüm fonksiyonlara hakimiyetinizi kolaylaştıran kolçak ile işlerinizi kontrol etmek daha kolay.

Daha Konforlu Sürüş İçin Ayarlı Direksiyon
Sürüş konforunuzu göre değişiklik yapabileceğiniz ayarlanabilir direksiyon opsiyonu ile direksiyonun yüksekliğini ve açısını sürüş pozisyonunuza göre ayarlayabilir çalışma koşullarınızı iyileştirebilirsiniz. Geniş direksiyon simidi, sürücünün kavramasını kolaylaştırarak, keyifli bir kullanım sunar.

Askı Tip, Yumuşak Pedallar
Sürüş konforu düşünülerek dizayn edilen yumuşak askı tip pedallar, kullanıcısını yormaz.

Benzersiz Ağırlık Dağılımı
Traktör ağırlığının dengeli dağılımı güvenli sürüşü garanti altına alır ve daha güçlü tutunma sunar.

Daha Fazla Çekiş Gücü İçin Ön ve Arka Ağırlıklar
Ektra güç gerektiren işleriniz için ek ağırlıklar kullanarak çekiş performansını yükseltebileceğiniz Valtra rakiplerine göre toplam traktör ağırlığı ile büyük avantaj sunar.

Verimli Çalışma Sunan Alt Açıklık
Yüksek karınaltı avantajı sayesinde ürünleriniz zarar görmez,iş veriminiz artar.

Performans Arttırmaya Yardımcı Uzunluk
Geniş aks arası mesafesi, ağırlık dağılımının dengelenmesini sağlar ve maksimum çekiş performansı sunar.